טיפול בהזעת יתר

3 השיטות העיקריות לטיפול

אנשים אשר סובלים מהזעת יתר מתמודדים עם הזעה חסרת פרופורציה ביחס למאמץ אותו הם מוציאים או לטמפרטורה. הזעת יתר יכולה לנבוע מסיבות כמו: עודף משקל, מחלת עור, מצבים נוירולוגים שונים, הפרעות הורמונליות ועוד.. בלי קשר למקורה, מדובר בבעיה אשר עלולה להסב לסובלים ממנה אי נוחות גדולה ולכן, חשוב לדעת שיש כיום שיטות טיפול אשר נחשבות כיעילות לטיפול בבעיה.

טיפול באמצעות בוטוקס
הזרקת בוטוליניום טוקסין (הרעלן המצוי בבוטוקס) יעילה לטיפול במצבים כמו: כתמי זיעה ורטיבות קבועים בבית השחי, בישבן, בגב, בכפות הידיים והרגליים. ההשפעה של החומר היא למעשה מניעת הגירוי אשר מהווה את הגורם לכיווץ ולהתרוקנות בלוטות הזיעה ועל ידי כך צמצום משמעותי של כמות הזיעה.
הטיפול נחשב כמתאים וכיעיל עבור כל מי שסובל ממצב של הזעת יתר לתקופה ארוכה משישה חודשים.
בכדי שהטיפול אכן יהיה יעיל, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את הרופא המטפל ולוודא שיש ברשותו את ההכשרה המתאימה למטרה.

טיפול באמצעות לייזר
על הלייזר ועל היכולות שלו אנחנו שומעים לא מעט, הודות לטכנולוגיית הלייזר ניתן לבצע טיפולים כמו מתיחת צוואר ללא ניתוח וטיפולים נוספים.
טיפול בהזעת יתר באמצעות לייזר נחשב ליעיל במיוחד עבור כאלו אשר סובלים מהזעת יתר באזור של כפות בית השחי. בכוחה של קרן הלייזר לחדור את שכבת העור העליונה, להגיע עד לבלוטות הזיעה ולהרוס אותן.
ברוב המקרים, בכדי להשיג את התוצאה המבוקשת, יש לחזור על טיפול ממוקד זה פעם נוספת.

 טיפול באמצעות ניתוח
אז כיום הודות לשיטות החלופיות אשר אינן מצריכות התערבות כירורגית, פחות אנשים יעדיפו את האפשרות של ניתוח אך חשוב לדעת שאופציה זאת עדיין קיימת – והיא מומלצת בעיקר עבור אנשים אשר ניסו את הטיפולים האחרים ומצבם לא השתפר.
הניתוח נחשב כיעיל עבור כאלו אשר סובלים מהזעת יתר בכפות הידיים, בבית השחי ובפנים.
הניתוח מבוצע כיום בשיטת זעיר פולשנית, כאשר במהלך הניתוח מבצעים 2 חתכים קטנים בחזה, דרכם מכניסים את המכשירים הכירורגיים כאשר מטרת הניתוח היא הסרת הרקמה העצבית אשר מחברת בין בלוטות הזיעה למערכת הסימפטתית.  

כאמור, לכל אחת מהשיטות לטיפול בהזעת יתר יש את היתרונות והחסרונות שלה וקיימת חשיבות גבוהה לאסוף את כל הפרטים הרלוונטיים על כל שיטה בטרם קבלת ההחלטה – כמו גם כמובן, להיוועץ עם רופא מומחה אשר יוכל לספק המלצה לגבי שיטת הטיפול המתאימה.